HAKKIMIZDA

Büromuzun çalışanlarını, tarihçesini ve ilkelerini inceleyebilirsiniz.

Tarihçe

1974

Stajını Alanya’nın kıdemine göre 3. avukatı olan Av. Eşref Açıkalın’ın yanında tamamlayan ve Alanya’nın henüz 9. avukatı olan Av. Raif Karagöz ilk bürosunu Alanya çarşı içindeki meydanda Ocak 1974 tarihinde açmıştır.

1986

Büro, Şubat 1986'da Ağaoğlu İşhanına taşınarak, Av. Raif Karagöz & Av. Mehmet Ağaoğlu ortaklığında faaliyet göstermiştir.

1993

Ortakların ayrı faaliyet gösterme kararı üzerine büro Alanya çarşı içinde olan Kadağan İşhanı'na taşınmıştır.

2011

Uzunca bir süre Kadağan İşhanı'nda faaliyetini sürdüren büro, bugünkü yeri olan Şevket Tokuş Cad. Karagöz Apt'daki adresine taşınmıştır.

İLKELERİMİZ

Yalın Dil

Büromuz, yaptığı bütün faaliyetlerde, yalın ve öz Türkçe ifadeler kullanmayı tercih eder. Hukuk dilinin öz Türkçe olmasının doğru olduğuna inanır.

Teknolojik Eğilim

Günün şartlarına uygun olarak yapılan işlerde ve vekil edenlerle iletişimde teknolojik yeniliklerden ve kolaylıklardan azami oranda faydalanılır.

Gizlilik

Büro dosyalarımız, vekil edenin akrabaları dahil olmak üzere tutukluluk durumu hariç diğer kişilere gizlidir. Vekil edenin isteği olmaksızın herhangi bir bilgi verilmez.​

İnsan Haklarına Bağlılık

Yapılan işlerde, gerek vekil eden gerekse karşı taraf aleyhinde, yazılı olan veya olmayan, insan onurunu zedeleyici hiçbir eylemde bulunulmayacaktır. İnsan onurunu zedeleyen eylem, yazılı hukukta meşru bir temele sahip olsa dahi büromuzda gözardı edilecek ve uygulanmayacaktır.

Meslek Onuruna Bağlılık

Büromuz, işlerinde hiçbir şekilde meslek onuruna zarar verecek faaliyetlerde bulunmamayı ilke edinmiştir. Müvekkilin, karşı taraf avukatına karşın hiçbir küçümseyici, güven zedeleyici davranışı kabul edilmeyecek, ısrarı halinde istifa nedeni olarak sayılacaktır.

EKİBİMİZ

Raif Karagöz

Avukat

1939 Alanya doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Karagöz Avukatlık Bürosu’nun kurucusudur. 2020 yılında vefat etmiştir.

Mehmet Can Karagöz

Avukat

1989 Alanya doğumludur. Üniversite sınavında Türkiye 448. olarak Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2019 yılında Akdeniz Üniversitesi Kamu Hukuku bölümü Yüksek Lisansını “Bilişim Sistemini Engelleme, Bozma, Verileri Yok Etme veya Değiştirme Suçu” başlıklı tezi ile tamamlamıştır. Halen Kamu Hukuku Doktora programına devam etmektedir.

Merve Hazal Karagöz

Avukat & Arabulucu

1989 Erzurum doğumludur. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2019 yılında Akdeniz Üniversitesi Özel Hukuk bölümü Yüksek Lisansını “Hekimin Tıbbi Müdahaleden Kaynaklanan Hukuki Sorumluluğu” başlıklı tezi ile tamamlamıştır. 2020 yılında aktif olarak Arabuluculuk görevine başlamıştır.

Semiha Uslu Bilgin

Katip

1995 Alanya doğumludur. Niğde Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü mezunudur. 2015 yılından bu yana Karagöz Avukatlık Bürosu’nda çalışmaktadır.